Qibray tumanida qattiq maishiy chiqindilarni utilizatsiya qilish
Bugungi kunga qadar Toshkent viloyati Qibray tumanida qattiq maishiy chiqindilarni olib chiqish bo‘yicha xizmatlar ko‘rsatuvchi “Rahnamo servis” mas’uliyati cheklangan jamiyati tomonidan Uyushmaga a’zo bo‘lgan korxona tomonidan amalga oshirilishi rejalashtirilgan. Mazkur loyiha doirasida Qibray tumanida 172 ming 300 nafar aholi tomonidan ishlab chiqarilgan chiqindilar saralanib, ular tarkibidagi ikkilamchi chiqindilar ajratilib,
Yangiliklar
Chiqindilarni qayta ishlash: yaratish va amalga oshirish
Chiqindilar, odatda, birinchisi to'xtatilganda, noto'g'ri bajarilganda yoki natijalar unchalik yaxshi bo'lmaganda, vazifa yoki topshiriqni qayta ishlashni anglatadi. Bu jarayon o'z muammolarini hal qilish, yangi yondashuvlarni topish va oxir-oqibat o'z maqsadlariga erishish uchun o'zgarishi kerak bo'lgan odamlarga yordam beradi. Qayta ishlashda bir nechta muhim ko'nikmalar va qadamlar mavjud:
Sanoat chiqindilarining tabiatga ta'siri
Sanoat chiqindilarining tabiatga ta'siri odatda tabiiy muhitda, ekologiyada, odamlarda va chiqindilarning tuzilishida kuzatilishi mumkin bo'lgan ko'plab o'zgarishlarni o'z ichiga oladi. Ushbu o'zgarishlar atrof-muhitga qo'shimcha ta'sirlar, atrof-muhit o'zgarishlari va inson salomatligiga ta'sir ko'rsatishi mumkin. Sanoat chiqindilarining tabiatga ta'sirini ko'rsatishi mumkin bo'lgan ba'zi misollar:

Вывоз твердых бытовых отходов в Кибрайском районе
На сегодняшний день его планируется реализовать обществом с ограниченной ответственностью «Рахнамо сервис», которое является членом Ассоциации и оказывает услуги по вывозу твердых бытовых отходов в Кибрайском районе Ташкентской области. В рамках данного проекта сортируются отходы, образующиеся у 172 300 жителей Кибрайского района, а содержащиеся в отходах вторичные отходы отделяются и
Новости
Переработка отходов: создание и внедрени
Отходы относятся к повторной обработке задачи или задачи, обычно когда первая прервана, выполнена неправильно или результаты не очень хорошие. Этот процесс может помочь людям, которым необходимо измениться, чтобы решить свои проблемы, найти новые подходы и в конечном итоге достичь своих целей. Есть несколько важных навыков и шагов, связанных с переработкой:
Воздействие промышленных отходов на природу
Воздействие промышленных отходов на природу обычно включает множество изменений, которые можно наблюдать в природной среде, экологии, людях и самой структуре отходов. Эти изменения могут привести к дополнительным воздействиям на окружающую среду, экологическим изменениям и воздействиям на здоровье человека. Вот несколько примеров того, как промышленность может показать воздействие отходов на природу: