Assotsiatsiya a’zolarini birlashtirish O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonun hujjatlariga rioya qilgan holda faqat ixtiyoriylik asosida amalga oshirilib, Assotsiatsiya ustavi hamda boshqa ichki me’yoriy hujjatlarni e’tirof etadigan, belgilangan badallarni o‘z vaqtida to‘laydigan yuridik shaxslarning arizasiga muvofiq qabul qilinadi.
Uyusmaga a'zo bo'lish uchun yuridik shaxs Uyushma a'zolarining umumiy yig'ilishiga quyidagi hujjatlarni taqdim etadi:
– внутреннее решение юридического лица о членстве;
– документ об оплате вступительного взноса;
– письменное заявление о приеме в члены.
Assotsiatsiya Ustavini va boshqa ichki me’yoriy hujjatlarni tan olgan yuridik shaxslar Uyushmaga a’zo bo‘lish davrida Assotsiatsiya a’zolarining umumiy yig‘ilishida belgilangan badallarni to‘laydilar.
Республика Узбекистан, город Ташкент, Мирзо Улугбекский район, улица Зиолилар, дом 1, (99) 207-4444
Uyushmaga aʼzo boʻlgan tashkilotlar faoliyatini muvofiqlashtirib borish, ularning tijorat faoliyatida qonun hujjatlari doirasida har tomonlama koʻmaklashish va qoʻllab-quvvatlash, maishiy chiqindilarni toʻplash va olib chiqish bilan bogʻliq faoliyatini davlat-xususiy qonunchilik asosida tashkil etish. hamkorlik, qo'llab-quvvatlash
assotsiatsiyaga a’zo bo‘lgan tashkilotlarga O‘zbekiston Respublikasida va xorijda ko‘rgazmalar, yarmarkalar, taqdimotlar, konferensiyalar, biznes-forumlar, kooperativ birjalar tashkil etishda ko‘maklashish;
o'z a'zolarining investitsion, tijorat, ilmiy-texnikaviy va xo'jalik faoliyatini muvofiqlashtirish;
Davlat organlarida, shuningdek xorijiy davlatlarda birlashma a’zolarining manfaatlarini himoya qilish, konferensiyalar, seminarlar, simpoziumlar va boshqa yig‘ilishlarda qatnashish;
Biz assotsiatsiya aʼzolari oʻrtasida toʻgʻri ishbilarmonlik aloqalarini oʻrnatishga yordam beramiz;
davlat organlari va mahalliy davlat hokimiyati organlariga respublikadagi sanitariya-ekologik vaziyatni yaxshilash, aholi turmush darajasi va sifatini yanada yaxshilash yuzasidan takliflar kiritish.
A'zolik va boshqa ilgari to'langan to'lovlar Assotsiatsiyadan chiqqanda yoki undan chiqqanda qaytariladi.
aʼzolarining investitsiya, tijorat, ilmiy-texnikaviy va xoʻjalik faoliyatini muvofiqlashtiradi, Hamdoʻstlikning xorijiy davlatlari bilan aloqalarni oʻrnatadi, investitsiya loyihalarini amalga oshirish yuzasidan davlat organlari bilan muzokaralar olib boradi.

Объединение членов ассоциации осуществляется только на добровольной основе, с соблюдением действующего законодательства Республики Узбекистан, и принимается по заявлению юридических лиц, признающих устав ассоциации и другие внутренние нормативные документы и своевременно уплатить указанные взносы. .
Для того чтобы стать членом Ассоциации юридическое лицо представляет на общее собрание членов Ассоциации следующие документы:
— внутреннее решение юридического лица о членстве;
— документ об оплате вступительного взноса;
— письменное заявление о приеме в члены.
Юридические лица, признающие устав Ассоциации и другие внутренние нормативные документы, в период членства в Ассоциации уплачивают взносы, определяемые общим собранием членов Ассоциации.
Республика Узбекистан, город Ташкент, Мирзо Улугбекский район, улица Зиолилар, дом 1, (99) 207-4444
Координировать деятельность организаций, входящих в ассоциацию, оказывать им всестороннюю помощь и поддержку в ведении ими коммерческой деятельности в рамках закона, организовывать их деятельность, связанную со сбором и вывозом бытовых отходов на основе государственно-частного права. партнерство, поддержка
Оказание помощи организациям, являющимся членами ассоциации, в организации выставок, ярмарок, презентаций, конференций, бизнес-форумов, кооперативных бирж в Республике Узбекистан и за рубежом;
координация инвестиционной, коммерческой, научно-технической и хозяйственной деятельности своих членов;
Защита интересов членов ассоциации в органах государственного управления, а также в зарубежных странах, участие в конференциях, семинарах, симпозиумах и других собраниях;
Помогаем завязать правильные деловые отношения между членами ассоциации;
Внесение предложений в государственные органы и органы местного самоуправления по вопросам улучшения санитарно-экологической ситуации в республике, дальнейшего повышения уровня жизни и качества населения.
Членские и другие ранее уплаченные взносы будут возвращены при выходе или выходе из Ассоциации.
Координировать инвестиционную, коммерческую, научно-техническую и экономическую деятельность своих членов, устанавливать взаимоотношения с зарубежными странами Содружества, вести переговоры с государственными органами о реализации инвестиционных проектов.